Yra kofeinas, blogas limfinės sistemos?

Limfinė sistema veikia per žmogaus kūną kaip tinklas ir turi įvairias skirtingas funkcijas. Pagrindinis uždavinys – tarnauti organizmo imuninei sistemai, sukurti limfocitus ar kovoti su ligomis, siekiant apsaugoti imunitetą. Antra, tai padeda pašalinti skysčius iš kūno audinių ir sugerti riebalus, perkeliant jį į kraujotaką. Limfinė sistema yra panaši į kraujotakos sistemą, tačiau vietoj to, kad juda kraujas, per kūną juda limfos skystis. Geriamieji kofeino gėrimai, pvz., Kavos, arbatos ir sodos, gali neigiamai paveikti limfinę sistemą, dėl to gali būti perpildytos ir blokuojamos jūsų sveikata.

Kofeinas

Vartojamas kofeinas stimuliuoja organizmo sistemas ir gali sukelti daugybę simptomų, tokių kaip nemiga, drebulys, budrumas, galvos svaigimas, padidėjęs širdies susitraukimų dažnis, per didelis troškulys, dirglumas, raumenų traukuliai, neryškus matymas ir kraujagyslių susitraukimas ir Limfiniai kraujagysliai.

Limfinė sistema

Limfos skystis užpildytas baltųjų kraujo kūnelių, kurie veikia imuninio atsako metu kaip pagrindinė organizmo apsauga. Limfmazgių drenažas iš audinių, kuriuos reikia išplauti iš sistemos, ir limfocitai kovoja su invazinėmis ląstelių ląstelėmis ir svetimais preparatais. Limfocitai kilę iš limfmazgių, o kai organizmas kovoja su liga ar ligomis, baltųjų kraujo ląstelių kiekis padidėja ir kaupiasi limfmazgiuose. Tai yra priežastis, dėl kurios jūsų limfmazgiai tampa išsiplėtę, kai esate serga. Limfos neprasiskverbia tuo pačiu greičiu, kaip ir kraujas per kraujotaką, o lėtai juda per kūną. Dėl šio lėto judėjimo limfos srautas gali lengvai užsikimšti, todėl būna vadinama limfedema. Įvairios sąlygos ir išorės veiksniai gali turėti įtakos limfos srautui, pvz., Limfomai, limfinės sistemos paveiktam vėžiui, traumos limfmazgiui, spindulinės terapijos, chirurgijos ir kofeino vartojimui.

Bloga limfos cirkuliacija

Neteisinga limfos apykaita visame kūne gali turėti kitokio poveikio, negu prisideda prie edemos. Kai sutrikusi limfos cirkuliacija, sistemoje gali susidaryti medžiagų apykaitos sutrikimas, dėl kurio atsiranda įvairių toksiškumo priežasčių, tokių kaip galvos skausmas, vidurių užkietėjimas, virškinimo sutrikimai ir dubens dirginimas moterims. Nors užblokuotas limfas gali būti raumens susitraukimo aplink limfinių kraujagyslių ar nervų suspaudimo rezultatas, kofeinas gali atlikti tam tikrą vaidmenį, kad šie raumenys galėtų susitraukti. Kofeinas veikia kaip kraujagyslių susitraukianti medžiaga arba cheminė medžiaga, dėl kurios kapiliarai krampsta ir sugriežtinami, užkertant kelią adekvačiam kraujo tekėjimui. Kai tai įvyksta, jis veikia aplinkinius raumenis ir audinius. Susilpnėjimas vyksta audiniuose aplink limfmazgius ir kraujagysles, apribojant limfos skysčio drenažą.

Kofeino šaltiniai

Kofeinas yra daugelyje maisto produktų ir vaistų. Akivaizdu, kad maisto produktai, kuriuose yra kofeino, yra kavos ir kofeino, kaip juodos ir žaliosios arbatos. Be to, daugelyje sodų yra kofeino, kaip ir dauguma energetinių gėrimų. Mažiausiai žinomų vietų, kuriose rasite kofeino, yra karštų šokolado gėrimų, kakavos, šokolado saldainių, receptinių ir nereceptinių vaistų, miego pagalbinių priemonių ir svorio kontrolės priemonių. Jei esate dietos su apribotu kofeinu, prieš pirkdami supakuotus maisto produktus, patikrinkite paslėptų kofeino šaltinių etiketes ir paklauskite savo vaistininko, jei bet kuriame iš jūsų vaistų yra kofeino.