Yra aukščiausios kokybės pirmojo spaudimo alyvuogių aliejus geriau nei alyvuogių aliejus?

Kai apsipirkote alyvuogių aliejui, jūs pasitikstate daugybe pasirinkimų. Yra skirtumas tarp gryno alyvuogių aliejaus, lengvo alyvuogių aliejaus ir pirmojo spaudimo alyvuogių aliejaus. Visas alyvuogių aliejus yra sveikas riebalų tipas, o dauguma įvairių tipų skirtumų yra susiję su aliejaus ekstrahavimu ir perdirbimu.

Alyvuogių aliejuje yra daug riebaluose tirpių vitaminų E. Tai taip pat yra geras polifenolio antioksidantų šaltinis. Riebalų kiekis yra apie 14 gramų šaukštai, suskaidytas į maždaug 1,9 g sočiųjų riebalų, 10,3 gramų mononesočiųjų riebalų ir 1,2 gramo polinesočiųjų riebalų. Dėl mažo sočiųjų riebalų jis yra populiarus aliejus kepimui, salotų padažams ir kepimui. Alyvuogių aliejuje nėra cholesterolio, nes tai nėra gyvūninės kilmės produktas.

Švelnus alyvuogių aliejus, kartais vadinamas papildoma šviesa, yra žemiausios kokybės alyvuogių aliejus. Gamintojai naudoja chemines medžiagas ir šilumą, kad pašalintų priemaišas, gamindamos alyvą, dažniausiai lengvesnį ir negu pirmojo spaudimo alyvuogių aliejų. Kartais jis sumaišomas su kitais aliejais, tokiais kaip rapsai. Šis aliejaus rūšis paprastai būna mažiausiai brangus ir geriausiai naudojamas kepimui, kai stiprus alyvuogių skonis nėra pageidaujamas.

Grynas alyvuogių aliejus – tai daugiausia perdirbto alyvuogių aliejaus mišinys ir nedidelis aukščiausios kokybės pirmojo spaudimo alyvuogių aliejaus kiekis. Šis santykis gali būti toks pat kaip 95 proc. Perdirbto alyvuogių aliejaus iki 5 proc. Aukščiausios kokybės pirmojo spaudimo alyvuogių aliejaus. Tai yra pigesnė nei aukščiausios kokybės pirmojo spaudimo alyvuogių aliejaus ir suteikia kepimui stiprią vaisių skonį, kur alyvuogių skonis gali būti nepriimtinas.

Aukščiausios kokybės pirmojo spaudimo alyvuogių aliejus yra aukščiausios kokybės alyvuogių aliejus su geriausiu skoniu. Jis pagamintas iš pirmojo šalto spaudimo alyvuogių ir duobių. Šaltas spaudimas reiškia, kad šiluma ar cheminės medžiagos nėra gamybos proceso dalis. “Virgin” alyvuogių aliejus, be žodžio “extra”, yra aliejus, pagamintas iš antrojo spaudimo. Jis turi lengvesnį skonį ir spalvą nei pirmojo spaudimo alyvuogių aliejaus. Šie aliejai geriausiai tinka salotų padažu, maišyti kepsnius ir duoną, kur galima mėgautis stipriu alyvuogių skoniu.

Alyvuogių aliejaus maistinių medžiagų suskaidymas

Lengvasis alyvuogių aliejus

Grynas alyvuogių aliejus

Pirmo spaudimo alyvuogių aliejus