Tinkamų daržovių, skirtų diabetui, sąrašas

Daržovės prideda ryškių spalvų, skonių ir tekstūrų jūsų dietai. Jie yra daug vitaminų, mineralų, vandens, maistinių skaidulų, fitocheminių ir antioksidantų bei prisideda prie sveikos mitybos. Daržovės paprastai yra mažai kalorijų ir angliavandenių, todėl jie yra puikus pasirinkimas diabetikams. Daržovės skirstomos į dvi grupes: krakmolingą ir nekrakmolingą. Krakmolingos daržovės yra didesnės angliavandenių ir lengviau sugerti gliukozės kiekį kraujyje. Neteršminioji daržovė yra geriausias diabeto mitybos plano pasirinkimas.

Turtingas kalcio, vitaminų A, B, C ir K, magnis, geležies, baltymų, kalio ir mitybinės skaidulos, tamsiai lapinės žalumynai puikiai tinka diabetinei dietai. Lapiniuose žalumynuose yra špinatų, kopūstai, brokoliai, šparagai, Briuselio kopūstai, arugulos, garstyčios ar žiediniai žalumynai, romėnų salotos ir šparagai. Kiekvienoje iš šių daržovių yra maždaug 5 g angliavandenių vienai porcijai, kurių patiekalas lygus 1 puodelio žalios arba ½ puodelio virtų daržovių. Valgymas mišriomis žaliosiomis salotomis prieš valgį ar valgio metu yra geras būdas įtraukti lapinius žalumynus į diabeto mitybos planą.

Pomidoruose yra likopeno, stipriai veikiančio antioksidanto, kuris padeda kovoti su liga. Pomidorai taip pat yra daug kalio, fosforo, kalcio, vitamino A, C ir K, folatų ir mitybinės skaidulos. Padažai ½ puodelio pomidorų yra lygus 4 g angliavandenių. Valgykite jas žaliuoju, purituotu, troškiniu, sultystu arba padažu, visi pomidorų produktai yra mažai angliavandenių. Perkant pomidorų produktus būtinai pasirinkite “be cukraus” arba “mažai natrio” veisles.

Baltųjų pipirų yra spalvų vaivorykštėje, įskaitant geltoną, raudoną, oranžinę, žalią ir violetinę. Sudėtyje yra tik 3 g angliavandenių per ½ puodelio porcijos, pipirai yra saldūs, sultingi ir sprogsta su skoniu. Paprikos pipirai supakuoti su vitaminu A ir C, kalio, fosforo, kalcio ir mitybinės skaidulos. Įpilkite jas į maišytą maistą, skonio su jais mėgstamą maistą, grilį spalvingam patiekalui arba tiesiog mėsinkite traškius pipirus už mažo angliavandenių užkandžių.

Kalcio daržovėse yra sieros junginių, kurie verčia juos aštriais ir kartais. Sieros junginiai suteikia potencialų kancerogeninį poveikį organizmui. Kalcio daržovių sudėtyje yra raudonųjų arba žalių kopūstų, bok choy, brokoliai, žiediniai kopūstai, artišokai ir Briuselio kopūstai. Kalcio daržovės suteikia 5 g angliavandenių vienai porcijai ir yra turtingi vitamino C ir K šaltiniai, geležis, kalis, folatai, kalcio, maistinių skaidulų ir fitocheminių medžiagų. Valgykite juos žaliu arba lengvai virintu.

Nors nėra ryškių spalvų, aliuminio šeimos nariai yra aštrūs ir kvapnūs. Česnakai, svogūnai, porai, kopūstai, paprastosios svogūnėlės ir askaloniniai česnakai yra aliuminio daržovės, žinomi dėl jų antibakterinių savybių. Viena porcija, kurioje yra tik 5 g angliavandenių, šios daržovės mažina uždegimą, padidina imunitetą ir kovoja su liga. Allium daržovės geriausiai naudojamos norint pridėti skonį kitiems maisto produktams ruošiant.

Turtingas antioksidantas beta karotinas, vitaminas A, B, C ir K, magnis, folijos ir mitybinės skaidulos, morkos yra ryškios spalvos ir suteikia saldaus skonio. Morkos yra geras pasirinkimas, jei turite cukrinį diabetą, nes jų karotinoidai ir vitamino A kiekis padeda apsaugoti akis nuo diabetinės retinopatijos ar ilgalaikio cukrinio diabeto sukeltų kraujagyslių pažeidimų akyje. Morkos yra puikus mažai angliavandenių, traškus užkandis.

Tamsios lapinės žali

Pomidoras

Paprikos

Kalcio daržovės

Allium

Morkos

Skvošas yra vitamino A, B ir C, geležies, kalcio, maistinių skaidulų, kalio ir magnio. Nors kai kurios žieminių veislių veislės paprastai būna didesnės angliavandenių, vasaros skvošas ir cukinijos turi tik 5 g angliavandenių porcijai. Pridėkite spalvą, kad išmaišytų keptuvę, garą ar grilį mažai angliavandenių mišinio patiekalui.

Skvošas