Maqui Berry vs acai uogų

Dvi “super uogos” rinkoje teigia esąs naudingos papildai, supakuoti su maistinėmis medžiagomis, antioksidantais, omega riebalų rūgštimis ir pluoštu. Acai ir maqui uogos daro teiginius apie sveikatingumą, įskaitant detoksikaciją ir valymą, antiaging, imuninę pagalbą, priešuždegiminę naudą ir gydymą įprastoms problemoms, tokioms kaip gerklės skausmas ir karščiavimas dėl rimtų ligų, tokių kaip širdies ir kraujagyslių ligos, diabetas ir vėžys. Abi uogos yra neabejotinai maistingos, tačiau yra keletas skirtumų, kuriuos reikia apsvarstyti, kai pasirenkate, kuris iš jų yra.

Identifikavimas

Acai ir maqui uogos yra iš Pietų Amerikos. Mažos gilios mėlynos acai uogų jau amžius žinojo vietiniai žmonės Amazonės lietaus miško, kur laukiniai vaisiai auga ant aukštų acai palmių. Uogos yra pagamintos į vaisių minkštimą, kuris, užšalęs sušalęs, išlaiko savo antioksidacines ir vitaminines savybes net ir išsiunčiamas visame pasaulyje. Giliai violetinė maqui uoga, kuri auga ant nedidelių visžalių medžių, šimtus metų naudojama Mapuche indėnų Čilėje ir Argentinoje dėl vaistų ir antiaging privalumų. Maqui ekstraktas plačiai naudojamas kaip dažiklis Čilės vynams.

Mityba

Acai uogoje yra antioksidantų ir pagrindinių maistinių medžiagų, įskaitant vitaminus A, C ir E. Jis yra gausus omega riebalų rūgščių. Maqui uogoje taip pat yra antioksidantų ir omega riebalų rūgščių, kartu su vitaminais A ir C ir mineralais kalciu, geležimi ir kaliu.

Omega riebalų rūgštys

Omega-3 ir omega-6 riebalų rūgštys yra polinesočiosios riebalai, kurių organizmas negali padaryti ir yra svarbus sveikatai. Omega riebalų rūgštys turi priešuždegiminių ir prieš kraujo krešėjimo savybių. Pagal MedlinePlus, Nacionalinių sveikatos institutų svetainę, jie padeda sumažinti cholesterolio ir trigliceridų kiekį bei mažinti kraujospūdį, taip pat gali sumažinti diabeto, širdies ligų, artrito, astmos, kolito, kai kurių vėžio ir psichikos sutrikimų riziką. Omega-9 riebalų rūgštis arba oleino rūgštis yra mononesočiųjų riebalų, kuriuos organizmas gali pagaminti esant esminėms riebalų rūgštims, omega-3 ir omega-6. Acai uogų yra omega-3 -6 ir -9 riebalų rūgščių. Maqui uogų yra omega-9 ir omega-6 riebalų rūgščių, bet neturi omega-3 riebalų rūgščių.

Antioksidantai acai uogų

Tiek acai, tiek maqui uogų yra neeilinis antioksidantas junginys vadinamas antocianinas, kuris, kaip manoma, turi daug sveikatos ir antiaging pranašumų, jo gebėjimas neutralizuoti laisvųjų radikalų organizme, kovoti su audinių pažeidimais ir stiprinti imuninę sistemą. Acai uogose yra 10 kartų daugiau antioksidacinių vitaminų nei vynuogių ir dvigubai daugiau nei mėlynės. “Acai uogų” antioksidacinis pajėgumas buvo įrodytas 2006 m. Tyrime, paskelbtame “Žemės ūkio ir maisto chemijos žurnale”, kuriame išbandyta liofilizuotų acaiškų vaisių minkštimo ir odos miltelių. Acai uogų antioksidantai buvo išskirtiniai prieš peroksalkilo radikalus ir galėjo įeiti į žmogaus ląsteles visiškai funkcine forma net mažomis dozėmis. Išvadose teigiama, kad acai turi priešuždegiminį ir padidėjusią imuninės sistemos funkciją.

Antioksidantai Maqui uogų

Maqui uogose yra didžiausia antioksidantinė vertė bet kuriam žinomam superfruit. Medicinos naujienos Šiandien pranešė, kad ORIK vertė maqui uogų buvo keturis ar 30 kartų didesnė nei vidutiniškai acai uogų. ORAC, kurią sukūrė Tuffo universiteto mokslininkai, nustato maisto antioksidacinį gebėjimą ištaisyti galimus sveikatos sutrikimus. Maqui minkštimas yra 27,600 vertės 100 gramų, palyginti su 16,700 už 100 gramų acai dalis.