Maitina blogus tavo grūdus?

Jei kviečių alergija ar tam tikrų ingredientų, tokių kaip glitimo, netoleravimas, turite įtraukti juos į savo kasdienę dietą. Sveiki grūdai yra geras pagrindinių maistinių medžiagų, tokių kaip pluoštas, šaltinis, jie taip pat aprūpina kūną angliavandeniais, kurie yra labai svarbūs energijos gamybai. Kaip ir bet kuriam kitam maistui, svarbus yra nuosaikumas, o tinkamo grūdų pasirinkimas yra dar vienas svarbus sveikos mitybos įspūdis.

Pagal “Chooseapp.gov” sveiki grūdai yra maisto produktai, pagaminti iš augalų, tokių kaip kviečiai, rugiai, miežiai, kukurūzų miltai, ryžiai ir avižos. Kad būtų laikoma sveika, grūduose turi būti sėlenos, gemalas ir augalo endospermas. Sveiki grūdai yra maistingesni už rafinuotus grūdus, kurių sėklos ir gemalai buvo pašalinti, todėl sumažėjo bendras pluošto ir maistinių medžiagų kiekis grūduose.

Viena iš pagrindinių maistinių privalumų valgant sveikus grūdus yra tai, kad jie yra turtingi pluošto šaltiniai, ypač palyginti su rafinuotais grūdais. Pluošto pagalba normaliai virškinama ir gali užkirsti kelią vidurių užkietėjimui. Pavyzdžiui, viskių kviečių duonos gabaliuke yra 1,9 gramo pluošto, o baltos duonos skiltyje yra tik 0,7 gramo. Visų kviečių spagečių taurėje yra 6,3 g skaidulų, palyginti su 2,5 g baltu spageti. Bulguras, quinoa, kuskusas ir avižos yra kiti maistingųjų sveikųjų grūdų pavyzdžiai.

Be plaušų ir kitų maistinių medžiagų, tokių kaip geležis, kad visi grūdai suteikia, jūs gausite tam tikrų naudos sveikatai, kai jūs padarote juos dalį savo dienos racioną. Pasak Harvardo visuomenės sveikatos mokyklos, sveikų grūdų valgymas yra susijęs su sumažėjusia 2 tipo cukrinio diabeto, širdies ir kraujagyslių ligų ir tam tikrų vėžio rūšių rizika. Pagal “Chooseapp.gov” sveikiems grūdams taip pat gali padėti svorio valdymas, nes jie virškinami lėčiau nei rafinuoti grūdai, o jūs ilgiau laiko jaustis pilnai ir patenkinti.

Kai perkate, atidžiai perskaitykite ingredientų etiketes. Parinkti maisto produktus, kuriuose yra visų grūdų, kaip pirmąjį ingredientą, kad įsitikintumėte, jog maistas iš tikrųjų yra geras šaltinis. Taip pat turėtumėte ieškoti informacijos apie kalorijų ir cukraus kiekį maisto produktuose. Pasak “Harvardo žinyne”, kai kuriuose grūdų maisto produktuose, pvz., Tam tikrose kviečių duonos prekėse, vis dar yra didelis cukraus kiekis, dažniausiai didesnis nei rafinuotas. Jūs vis tiek turėsite naudos iš visų maisto produktų iš grūdų, tačiau visa pridėta cukraus medžiaga gali sumažinti jų poveikį. “Harvardo žinyne” taip pat pranešama, kad kiti sveiki grūdai gali būti didesni natrio nei rafinuoti versijos.

Kas yra sveikas grūdas?

Sveiki grūdai ir pluoštas

Daugiau naudos iš sveikų grūdų

Padaryti tinkamus pasirinkimus