Liesos raudonos mėsos sąrašas

Kai žmonės galvoja apie raudoną mėsą, dažnai jautiena yra pirmas dalykas, į kurį reikia prisiminti. Nepaisant to, kad raudona mėsa yra puikus baltymų, geležies ir cinko šaltinis, medicinos specialistai įspėja vartotojus apriboti raudoną mėsą dėl dietinių riebalų kiekio. Be to, galite rasti liesos raudonos mėsos variantų.

Bisono bites

Bučinio mėsa, taip pat vadinama buivolų mėsa, yra panašus į jautienos išvaizdą ir skonį, tačiau turi mažiau riebalų ir yra daugiau maistinių medžiagų. 3-uncijos patiekalas virtos žemės bizonas yra 20 gramų baltymų ir 202 kalorijų. Toje pačioje bizonų mėsos porcijoje yra 13 gramų viso riebalų, o maždaug 5 gramai – iš sočiųjų riebalų. Bisonas teikia 15 procentų rekomenduojamo geležies kiekio per dieną ir yra daug vitamino B-12, niacino, B-6, seleno, cinko ir fosforo.

Mažo riebumo strutis

Nors strutis yra paukštis, tai nėra naminiai paukščiai. Strausų mėsa yra raudona mėsa, kurią rekomenduoja Amerikos diabeto asociacija. Trys uncijos virto bambuko stručio yra 24 gramai baltymų, tai yra 48 proc. RDA. Tai yra 132 kalorijos, esančios 3 vienetai, iš kurių 30 kalorijų sudaro riebalai. Jame yra tik 1,12 g sočiųjų riebalų, ištirptų stručių mėsoje. Kiti 2 gramai riebalų iš strausų mėsos yra mononesočiųjų, omega-6 riebalų rūgščių ir trans-riebalų rūgščių. Oranžinė mėsa yra labai daug seleno, cinko, fosforo, geležies ir vitamino B-12.

Venison Cuts

Venison arba elnio mėsa yra mažai kaloringa, liesa raudona mėsa, kurioje yra tik 94 kalorijos, 3 vienetai patiekiami iš žalios elnienos. 3 vienetų patiekalas pagardintas elnio yra 162 kalorijos. Tai yra 8 proc 2000 kalorijų per dieną dietos. Gyvulys turi tik 1,7 gramo sočiųjų riebalų ir 3,36 gramų viso riebalų, 5 procentų viso riebalų dienos vertės. 3-os uncijos supjaustyto elnio suteikia 30,8 gramų baltymų ir 4,26 miligramų geležies. Venison taip pat yra geras niacino ir riboflavino šaltinis.

Pasirenkant nugalėtoją

Jungtinėse Amerikos Valstijose vis dar tabu valgyti arklių mėsą. Tačiau Italijoje ir kitose Europos ir Azijos dalyse žirga laikoma delikatesu. 3 uncijos žirgų mėsos pjaustymas suteikia apie 138 kalorijų. Tas pats supjaustytas arklių mėsas turi 23,9 gramų baltymų ir tik 1,6 gramų sočiųjų riebalų. Kiti riebalai, esantys arklių mėsoje, yra maistingos omega-3 riebiosios rūgštys, alfa-linoleno ir palmitoleo rūgštis. Arkliena suteikia 21 proc. Geležies ir 26 proc. Dienos vertės cinko. Yra 2,99 mikrogramai vitamino B-12, kuris yra 45 proc. Rekomenduojamos dienos vertės.