Kojic rūgštis ir vitaminas c

Vitaminas C arba askorbo rūgštis buvo atrasta prieš 70 metų, kad gydytų lervą – ligą, sukeliančią nuovargį, anemiją ir dantenų ligas. “Science Daily” straipsnyje rašoma, kad Leicesterio universiteto ir Molekulinės ir raumeninės biologijos instituto tyrimai rodo, kad vitaminas C gali pagerinti odos atsinaujinimą. “Internal Medicine News” praneša, kad kojinės rūgštis gali padėti gydyti odos ligas, tokias kaip pigmento sutrikimai, melasma ir raukšlės.

Vitamino C

Vitaminas C yra būtinas vandenyje tirpus vitaminas. Vitaminas C yra labai svarbus, nes jūsų kūnas negamina ar neužsikrauna ir jūs turite gauti šią maistinę medžiagą savo dietoje. Vitaminas C palaiko augimo ir remonto procesus audiniuose visame kūne. Jūsų kūnas naudoja vitaminą C, kad išlaikytų sveiką odą, jungiamąjį audinį ir kraujagysles.

Kojic Acid

Kojic rūgštis yra organinė rūgštis, gaminama natūraliai per aerobinę fermentaciją grybų, tokių kaip penicilija. Aerobinė fermentacija – tai medžiagų apykaitos procesų rinkinys, kuris reikalauja deguonies, kuris atsiranda augaluose ir grybose. Medžiagos, atsirandančios iš kojinės rūgšties, yra kojinio dipalmitato ir kojic esteriai. Pasak Europos Komisijos Vartotojų produktų mokslinio komiteto, kojic rūgštis yra naudojama pramonėje maisto, kosmetikos, farmacijos ir žemės ūkio srityse.

Antioksidantas

Vitaminas C ir kojinės rūgštis yra antioksidantai. Aplinka ir natūralūs procesai jūsų kūne sukelia nestabilias medžiagas, žinomas kaip laisvieji radikalai. Laisvieji radikalai gali sugadinti ląsteles visame kūne. Ši veikla gali prisidėti prie vėžio, širdies ligų ir su amžiumi susijusių degeneracinių būklių. Antioksidantai yra medžiagos, kurios gali padėti apsaugoti jūsų kūną nuo laisvųjų radikalų sukeltos žalos.

Oda

Jūsų kūnas naudoja vitaminą C, kad gautų kolageną – tai baltymas, kurį jūsų kūnas naudoja odos ląstelėms gaminti. Jūsų oda gali būti sausa ir žvynuota, jei jūsų mityba neturi pakankamai vitamino C. Žaizdos taip pat gali išgydyti lėčiau, jei turite vitamino C trūkumą. Kosmetikos ir aktualūs odos produktai gali turėti vitamino C arba kojinės rūgšties. “Eksperimentinės dermatologijos” tyrimas rodo, kad odos losjonas su vitaminu C gali padėti patobulinti odą su saulės spinduliais. Kojic rūgštis gali suteikti pagrindinę odos balinimo ir odos apsaugos produktų, tokių kaip kremai, muilas ir losjonai, medžiagą. Kojic rūgštis gali blokuoti pigmento gamybą jūsų odos ląstelėse ir sumažinti odos tamsių dėmių ar lazdačių atsiradimą.

Maistas

Vitaminas C ir kojinės rūgštis yra naudojamos maisto pramonėje. Skonio stiprikliai, pvz., Miso ir sojų padažas, reikalauja kojinės rūgšties. Kojic rūgštis padeda išvengti rudųjų dėmių susidarymo žaliaviniuose makaronuose saugojimo ir perdirbimo metu. Braškių gamintojai gali naudoti kojines rūgštis, kad paskatintų nepatvirtintų braškių paraudimą. Visuose vaisiuose ir daržovėse yra vitamino C. Didesnė vitamino C koncentracija gali pasireikšti citrusinių vaisių ir lapinės žaliosios daržovėse. Vaisiai, kuriuose yra daug vitamino C, yra braškės, apelsinai ir papaja. Ropinės žalumynai, špinatai ir bulvės yra vitamino C turtingos daržovės.