Keto dietos ir maitinimo planai

Keto mityba, sutrumpinta nuo ketogeninės dietos, daugiausia skiriama vartoti daugiau riebalų nei angliavandeniai. Sumažėjus karbamido kiekiui, paprastai iki mažiau nei 50 gramų per dieną, jūsų kūnas pereina prie riebalų naudojimo energijos, o ne iš angliavandenių. Dėl to susidaro ketonai, taigi ir dietos pavadinimas. Pradedant keto mitybą, organizuoto mitybos plano sudarymas yra gyvybiškai svarbus norint padėti laikytis. Kaip įspėjamąjį žodį, prieš pradėdami ketogeninį planą visada pasitarkite su gydytoju arba sveikatos priežiūros specialistu.

Pamestos pagrindai

Prieš pradedant svarstyti konkretų maitinimo planą, svarbu suprasti keto dietos gaires, kad galėtumėte rinktis maisto produktus pagrįstai. Paprastai ketogeninė dieta turi 4-1 santykį riebalų su angliavandeniais ir baltymų. Kiekvieną 4 gramus riebalų, kuriuos valgote, valgykite tik 1 gramą baltymų ir angliavandenių. Tačiau jūsų gydytojas arba dietologas gali skirti kitokį santykį, kartais vartojant 3-1 santykį. Lengviausias būdas laikytis keto plano – pasirinkti maisto produktus, kurių sudėtyje yra beveik nei angliavandenių, tai reiškia, kad nėra krakmolo, cukraus, vaisių ar pieno produktų su dideliu cukrumi, pavyzdžiui, pieno ir skonio jogurto.

Padarykite Keto pusryčius

Skrudinta duona, grūdai ir sultys tikrai neturi ketogeninės dietos pusryčių stalo, taigi atėjo laikas kūrybiškai. Puikiai bus sumaišytas alyvuogių aliejaus, kokosų aliejaus arba sviesto, mažo sūrio ir kai kurių mažai angliavandenių daržovių, pvz., Grybų, ir paprastųjų kiaušinių su rūkyta lašiša ir grietinėlių sūriu. Už kažką šiek tiek skiriasi, registruotas dietologas Franziska Spritzler siūlo sardines, patiekiamas su kokoso aliejuje virtomis špinatais, kartu su 1/2 puodelio gervuogių ir grietine ir pjaustytų pekanų.

Keto pietų konstravimas

Duona dar kartą išeina, taigi tavo sumuštinį ar bagelą turės eiti. Jei norite padaryti keto švelnų sumuštinį, pabandykite įdėti baltymų šaltinį, pvz., Tuną ar vištą salotų lapuose, pridėti pomidorų ar pipirų kartu su alyvuogėmis arba avokadu, tada sukti, kad sudarytų pakuotę. Kitas variantas – paruošti jautienos arba lašišos gabalėlį ir išduoti jį žaliai salotoms.

Baigti Keto vakariene

Vakarienė dar kartą turi būti mažai angliavandenių reikalas. Potencialios galimybės yra kiaulienos kumpiai su pavasario žalumynais, kepsnys su špinatais, kalakutų kojė su kopūstais arba kepta vištiena su brokoliais. Įpilkite daug daržovių, kad gautumėte pluošto suvartojimą, taip pat išlaikytumėte saticiją. Jei stengiatės suvartoti riebalų kiekį, virkite mėsą ar daržoves šiek tiek papildomo aliejaus – tiesiog pasirinkite širdies sveikus riebalus, tokius kaip alyvuogių aliejus, o ne sočiųjų riebalų, tokių kaip sviestas ar kiauliniai taukai.

Pasiimti užkandą

Jei po valgio keto valgysite alkaną tarp valgio, užkandis puikiai tinka. Geras pasirinkimas yra braškės ar avietės su šiek tiek sunkiu kremu, nesūdyto riešutų, tokių kaip graikiniai riešutai ir makadamijos, arba migdolų sviestas. Taip pat patogu sūrio arba smulkių kieto sūrio porcijų, kaip ir alyvuogių ir riebiosios žuvies skardinių, tokių kaip skumbrė arba lašiša.