Kaip sumažinti skysčio kiekį keliuose

Kelnas yra didžiausias atverčiamas sąnarys kūno ir kelio problemų yra įprasti. 2006 m. Ligos kontrolės ir prevencijos tyrimo centras parodė, kad 30 procentų suaugusiųjų pranešė apie skausmą per pastarąsias 30 dienų, o 18 procentų skundėsi dėl kelio sąnario skausmo ir sustingimo. Pagal MayoClinic.com, skystis keliuose arba išpūtimas gali atsirasti dėl traumos, per didelės žalos ar ligos.

Sustabdykite bet kokią veiklą, galinčią sukelti kelio įtempimą, pavyzdžiui, bėgiojimą, šokinėjimą ar sukimąsi. Nutraukti veiksmus, dėl kurių jūsų kelias išsivysto arba sužeistas. Jums gali tekti vairuoti, jei tai sukelia nepatogumų stabdžių ar dujų pedalų valdymui.

Palikite koją, padidintą, kad sumažintumėte patinimą. Tai leidžia skysčiui nusausinti ir sumažina jungties spaudimą. Negalima vaikščioti ir svorio keliauti be reikalo, kol skausmas ir skystis nyksta.

Naudokite šaltu paketu, kad sumažintumėte skausmą ir sumažintumėte skysčių kaupimąsi. Galite naudoti prausimosi skudurėlį, įmirkytą šaltu vandeniu, arba šaldytuve laikomą komercinį šaltą pakelį. Nenaudokite ledo ar šaldiklių pakuočių tiesiai ant odos, o užšaldytą produktą įvyniškite į rankšluostį ir apvyniokite aplink kelio. Taikykite šaltą pakuotę 15-20 minučių kas dvi-keturias valandas, kai reikia skausmo.

Apvyniokite koją elastine tvarsčiu. Tai turėtų sumažinti skysčio kaupimąsi keliuose. Neuždenkite kelio tokiu griežtu būdu, kad jis nukirtų cirkuliaciją, pašalinkite tvarslą, jei atsiranda tirpimas ar dilgčiojimas pėdoje arba jei pėdos jaučiasi šilta.

Gaukite nesteroidinį priešuždegiminį preparatą, pvz., Ibuprofeną arba naprokseną, kad sumažintumėte arba užkirstų kelią uždegimui, teigia MayoClinic.com. Prekės ženklo pavadinimas vaistai, kuriuose yra NVNU, gali būti Advil, Motrin arba Aleve. Paimkite juos su maistu, kad išvengtumėte skrandžio sudirginimo. Skausmo malšintojas, pvz., Acetaminofenas arba tylenolis, taip pat gali būti naudojamas skausmui malšinti, bet ne sumažina kelio uždegimą.

Jei per kelias dienas skystis nesumažėja, kreipkitės į gydytoją arba jei negalima nustatyti skysčio kelio priežasties. Gydytojas gali pasirinkti skysčių aspiraciją įterpti adatą į kelį ir traukiant skysčio į švirkštą. Ji išsiųs skysčio į laboratoriją, kur bus išbandyta, siekiant sužinoti skysčių kaupimosi priežastį. Gali būti skiriami antibiotikai, taip pat vaistiniai preparatai, tokie kaip kortikosteroidai, siekiant sumažinti patinimą.

Kreipkitės į gydytoją, jei skausmas išlieka arba atsiranda kitų simptomų, pavyzdžiui, karščiavimas, nes tai gali būti komplikacijų požymiai, tokie kaip infekcija.

Išlaikykite fizioterapijos susitikimus, kaip nurodė gydytojas. Fizinė terapija gali padėti sumažinti uždegimą, taip pat prisidėti prie pagrindinės skysčio kelio priežasties. Treniruotė taip pat sustiprins raumenis aplink kelio, suteikiant šį svarbų jungtį daugiau galios ir stabilumo.