Kaip sultis baklažanai

Skirtingai nuo apelsinų ar citrinų, sunku išspausti baklažaną rankomis, kad gautumėte sulčių. Vietoj to, norint išgauti skysčius, jums reikės sulčiaspaudės ar saldiklio. Daržovių sultys pašalina daugelį natūralaus pluošto kiekio, esančio celiuliozėje. Nepaisant to, baklažanų sultyse yra vertingų maistinių medžiagų, įskaitant vitaminą C, folatą, fosforą ir kalį. Jei galite skrandį skonio, gerkite baklažanų sultis žaliavos – ji išlaiko daugiau maistinių medžiagų nei virtos sultys.

Sulčiaspaudė

Lengviausias būdas sultyse yra baklažanas – naudoti sulenkiamą mašiną. Kai supjaustoma gabaliukais, daržovės talpins į sulčiaspaudės surinktuvą. Stambus ir kietas karūnas baklažanų viršuje nebus sulčių, todėl išmeskite juos. Baklažanai nebus gaminami dideliu kiekiu sultys – galbūt mažiau nei ketvirtadalis taurės už vieną baklažaną. Žinoma, kuo didesnis yra baklažanas, tuo daugiau sulčių jums gali tekti.

Masher

Jei jūsų virtuvėje neturėsite sulčiaspaudžių, baklažanų kepinimas ir įtempimas padarys beveik taip pat. Sunkioji šaukštelis ar mėsos žirklės skvošas supjaustos baklažanai, išleisdami sultis. Leidžiant, kad minkštimas pilamas į dubenį per gerą akių sietą, jums suteikiama sultys be sėklų. Didelis sietas, padengtas filtravimo popieriumi, sukuria labai ploną baklažanų sultį.

Maišymas

Daugeliui baklažanų sultys gali būti pernelyg karčios ar keistos skonio. Kaip ir daugelio daržovių sultyse, galite sultis pagardinti, sumaišius ją su vienu ar dviem sulčių obuoliais. Kitos galimybės yra kriaušės, bananai, braškės, apelsinai – arba bet kokie saldūs ir sultingi vaisiai. Baklažanai paprastai gamina maistą, kai yra troškinta arba malta. Paprastai tai yra lengviau sumaišyti su vandeniu, kad susidarytų praskiestos sultys, o ne bandyti bet kuriuo metu išspausti iš visos baklažanų.

Saugumas

Kaip ir bulvės ir pomidorai, baklažanai yra iš palikuonių augalų šeimos, kuriose yra toksinas, vadinamas solaninu. Tačiau, norint patirti toksinį poveikį, jums reikės valgyti ne mažiau kaip 4 1/2 svaro baklažanų, kaip teigia Carol Ann Rinzler “Naujoje visoje maisto knygoje”. Jei, gerdami sultys, blogai jaučiatės, nustokite jį vartoti. Arba virkite baklažanų sultis ir leiskite atvėsti prieš geriant. Vyniojimas sunaikina nuodingus augalo junginius.