Kaip padidinti PH geriamajame vandenyje

Vanduo dažnai yra suprantamas kaip būtinybė žmonėms, norintiems palaikyti gerą sveikatą ir skatinti optimalią fiziologinę funkciją. Tačiau, nors vandens kiekis, kurį geriate, yra svarbus, jo kokybė yra tokia pat svarbi. Tiesą sakant, vanduo, kurio pH yra už dabartinių rekomendacijų ribų, gali turėti neįprastą skonį, todėl mažiau tikėtina, kad geriate savo užpildą. Išbandykite savo vandenį prieš pakeisdami pH, kad išvengtumėte per didelio pataisos.

Pagrindai apie pH

PH lygis, kuris svyruoja nuo 0 iki 14, matuojamas įvairių medžiagų rūgštingumas ir šarmingumas. Nors grynas, neišdirbtas vanduo paprastai laikomas turinčiu neutralų pH 7, įvairių junginių pridėjimas gali sukelti rūgštinį ar šarminį poveikį. Tiesą sakant, mineralai, kurie natūraliai randami po žeme, įskaitant kalcio, magnio ir geležies, be kita ko, gali pakenkti vandens pH, kuris naudojamas žmonėms vartoti. Mechaninės problemos, pvz., Netinkamos santechnikos, taip pat gali pakeisti jūsų geriamojo vandens pH.

Jūsų vandens testavimas

Prieš padidindami geriamojo vandens pH, turite nustatyti esamą jo koncentraciją rūgštyje. Iš tiesų, nesugebėję išmatuoti esamo geriamojo vandens verčių, gali būti pernelyg didinamas pH, viršijantis dabartinę rekomendaciją nuo 6,5 iki 8,5. Daugelis valstybės ir vietos sveikatos departamentų gali suteikti daug išteklių, kai kalbama apie šį procesą, įskaitant laboratorijas, turinčias patirties bandant ir interpretuojant geriamojo vandens pH reikšmes. Būtinai pasirinkite gerbiamą organizaciją, turintį patvirtintą patirtį, kad užtikrintumėte optimalų rezultatų.

Padidinti pH vandens minkštikliais

Vandens minkštikliai dažnai rekomenduojami tiems, kurie nori padidinti geriamojo vandens pH lygį. Tradiciškai vandens minkštikliai remiasi jonų mainų sistema, kur mažos pH mineralai neutralizuojami, pridedant šarmus turinčių junginių, įskaitant natrio pelenus, medžiagą, panašią į soda. Kadangi tai gali padidinti natrio kiekį geriamajame vandenyje, sodos pelenai nerekomenduojama vartoti mažai natrio dietos turintiems asmenims.

PH didinimas neutralizuojančiais filtrais

Neutralizuojantys filtrai, kurie padidina pH reikšmes, pridedant neutralizuojančias medžiagas, taip pat gali būti naudingi geriamojo vandens pH didinimui. Šiuose filtruose paprastai yra kalcio karbonato arba panašių medžiagų, kurios tirpsta, nes jos sąveikauja su neapdorotu vandeniu. Šių mineralų pridėjimas padidina geriamojo vandens pH reikšmes iki tinkamo intervalo, nors gali atsirasti ir vandens kietumo lygis.