Kaip išspręsti skausmingus raumenis ir sąnarius

Nors po treniruotės skausmas gali atrodyti kaip bausmė už gerai atliktą darbą, skausmas, kurį jaučiate po dienos ar dviejų, iš tikrųjų yra ženklas, kad jūs iš tikrųjų išnaudojote savo raumenis. Jei neturite sužalojimo, dažniausiai atsirandantis diskomfortas po treniruotės yra uždelstas raumenų skausmas. Pavyzdžiui, ilgai važiuodami ar atlikdami intensyvų svorio treniruotę, galite išlaikyti mikroskopines ašarų raumenyse ir jungiamojo audinio. Skausmas gali išsivystyti į sąnarius, kurie, esant raumenų nuovargiui, linkę tampa perpildyti. Ašaros natūraliai išgydys, paprastai per dvi-keturias dienas. Kai kurių išbandytų ir tikrųjų išieškojimo metodų taikymas gali padėti procesui.

Poilsio paveiktoje zonoje ar raumenų grupėje, kol skausmas nurims. Tęsiant traukinius raumenis, kurie neturėjo pakankamo laiko susigrąžinti, gali būti daroma žala ir sužalojimai. Laiko, reikalingo skausmui sušvelninti, kiekis priklauso nuo būklės sunkumo. Dauguma treniruočių skausmo praeina per 24 – 96 valandas.

Taikyti ledu su konkrečiais raumenimis ir sąnariais, kurie yra skaudus. Užpildykite sandarią plastikinį maišelį, esantį pusiaukelėje, ledo ir šalto vandens, išspauskite orą iš maišo ir saugiai uždėkite viršų. Pakratykite maišelį rankšluosčiu ir padėkite jį atitinkamoje srityje 20 minučių. Venkite ledo pakuotės tiesiai ant odos, dėl kurios galite sugadinti.

Atlikdami judesio pratybas, laikykitės sunkių sąnarių. Atlikite šviesos judesius ir vengdami visiško įtempimo ant sąnarių. Pratimų diapazono judesių pavyzdžiai yra kulkšnies, riešo ir rankos ratai, kulkšnies, riešo ir kaklo lenkimas. Atlikite 8-10 kartų kiekvieną pratybų du kartus per dieną.

Laikykite galūnę, kurioje patiriama padidėjusi skausmas virš jūsų širdies lygio, kad sumažėtų patinimas. Pavyzdžiui, kojų skausmas guli ant sofos ar lovos ir padėkite vieną ar dvi pagalvę po nukentėjusia kojelė. Laikykite sužalojamą plotą kiek įmanoma aukštesnį, kol patinimas ir skausmas pastebimai sumažės arba nebus.