Kaip išlaikyti namuose pagamintą duoną

Atrodo, kad karštos, šviežios kepyklos, kuriose galite grožėtis prekybos centre ar kepykloje, taip paprasta, kol bandysite gaminti savo duoną namuose. Namų virtuvės idėja yra vertinga, bet kepimas yra tikslus mokslas, o jei receptą nesulaukiate ir procesą visiškai teisingai, jūsų kepalas gali išeiti iš virtos, blyškios arba net trapios. Duonos mašinos dar ne visada gauna naudos, kai kurios duonos mašinos neuždaro pakankamai anksti duonos arba gerai sumaišo ingredientus. Pagrindinis raktas į tobulą naminę duoną – tai žinojimas apie keletą gudrybių, kad ištaisytumėte viską, kas vyksta neteisingai.

Nustatykite, ar naudojate tinkamą miltų rūšį. Visais tikslais ar savaime augantys miltai nėra tinkami duonos gamybai. Perjunkite į duonos miltus.

Sumažinkite miltų kiekį, kurį vartojate savo recepte, 1/4 puodelio. Per daug miltų gali būti, kad gatavas kepalas yra per sausas.

Įpilkite šilto vandens šaukšteliu, kol duona maišoma, jei tešla vis dar atrodo per sausa. Tešla turėtų būti elastinga ir drėgnos, bet ne šlapio.

Punch tešlą žemyn, kai jis yra dvigubai didesnis. Idealiu atveju tešla turėtų tik pakilti iki 200 procentų jos pradinio dydžio, kol jūs jį nugalate. Namuose duonos kepiniai gali tapti drumstas ir sausas, jei leisdami jiems augti daugiau nei dvigubai, prieš tvirtai juos permušant.

Naudokite duonos peilį, kad supjaustumėte kepsnį. Duonos peiliai yra dantuojami ir specialiai suprojektuoti, kad supjaustytų duonos kepalus.