Kaip gauti daugiau jodo dietoje

Nors yra ir jodo papildų – ir multivitaminų papildų, kurių sudėtyje yra jodo, jūs iš tikrųjų galite patenkinti savo kasdienius jodo poreikius, valgydami gerai subalansuotą dietą, į kurią įeina jodo turtingi maisto produktai. Pasak Amerikos Amerikos skydliaukės asociacijos, kadangi jūsų organizmas naudoja dietinį jodą skydliaukės hormonui gaminti, jodo trūkumas gali sukelti hipotiroidizmą, kuris sulėtina jūsų medžiagų apykaitą ir sukelia protiškai atsilikusią kūdikį, gimę jodo trūkumo motinų. Laimei, sveikų maisto produktų įvairovė yra geri jodo šaltiniai.

Jodo reikalavimai

Jodo turtingų maisto produktų įtraukimas į jūsų mitybą kasdien padės jums atitikti rekomenduojamą mitybos pašalpą arba RDA jodui. Tačiau pasitarkite su savo gydytoju, jei esate nėščia, maitinate krūtimi arba turite hipotirozės, kad galėtumėte pamatyti, ar jodo papildai tinka jums. Remiantis Medicinos instituto duomenimis, jodo RDA yra 150 mikrogramų per parą suaugusiems vyrams ir moterims, 220 mikrogramų per parą nėštumo metu ir 290 mikrogramų jodo per parą krūtimi maitinančioms moterims.

Pieno produktai

Pieno produktai – įskaitant pieną, jogurtą, sūrį ir ledą – yra puikūs jodo šaltiniai. Pasak Amerikos Amerikos skydliaukės asociacijos, netgi sojos pienas yra geras jodo šaltinis. Maisto papildų tarnyba praneša, kad 1 puodelis jogurto suteikia 75 mikrogramų jodo, 1 puodelis pieno yra 56 mikrogramai, 1/2 puodelio šokolado ledų yra 30 mikrogramų ir 1 uncija Čedaro sūrio sudėtyje yra apie 12 mikrogramų dietinio jodo. “Dietery Guidelines for Americans 2010” siūlo vartoti tris 1 puodelio ekvivalentus pieno maisto kasdien valgant 2000 kalorijų per dieną.

Jūros gėrybės ir jūros dumbliai

Valgymas jūros gėrybių – ypač žuvų – arba jūros dumblių yra geras būdas padidinti savo mitybos jodo suvartojimą. Trys uncijos menkės, žuvų lazdos ir krevetės atitinka 99, 54 ir 35 mikrogramus jodo, atitinkamai, pagal Kovos su maisto papildais biuro. Jodo kiekis viename visame jūros dumblių lape yra labai kintamas ir svyruoja nuo 16 iki 2884 mikrogramų jodo. Jei esate nėščia ar maitinate krūtimi, kas savaitę ribokite suvartojamų žuvų kiekį 12 uncijų mažai gyvsidabrio žuvų, tokių kaip krevetės, šamai ar lašišos, siūlo Amerikos Nėštumo asociacija.

Joduota druska

Naudojant jodotą druską – saikingai – vietoj įprastos druskos maisto produktuose yra puikus būdas padidinti dienos jodo suvartojimą. Tačiau svarbu pažymėti, kad ne visa druska yra joduota. Maisto papildų biuras praneša, kad 1/4 arbatinio šaukšto jodo druskos yra apie 71 mikrogramų jodo, kuris yra beveik pusė suaugusiojo RDA. Tačiau vartokite valgomąją druską taupiai, nes tai gali žymiai padidinti natrio vartojimą. JAV dietų rekomendacijos 2010 m. Numato riboti natrio kiekį nuo 1500 iki 2300 miligramų per parą, – teigia JAV žemės ūkio departamentas, o 1/4 šaukšto jodo druskos yra apie 581 miligramą natrio.