Kaip atsigauti nuo sausgyslių operacijos ant rankos

Garsiausi rankose esančios sausgyslės jungia raumenis, besitęsiančius nuo rankų iki pirštų ir nykščio ar pollux. Amerikos ortopedijos chirurgų akademija (AAOS) teigia, kad, kai rankos sausgyslės atsitiktinai nupjaunamos arba susmulkinamos, pirštų išlinkimas ar ištiesinimas gali sukelti sunkumų, todėl dažniausiai reikalinga chirurgija. Kai atliekama ši ambulatorinė chirurgija, atkūrimas apima gydytojo nurodymus, kurie paprastai apima rankos poilsį, žaizdos priežiūrą ir fizinę terapiją.

Patikrinkite, ar jūsų pjūvis yra švarus, tikrinant tvarsčius keletą kartų per dieną, kad įsitikintumėte, jog jie yra švarūs ir sausi, paaiškina Baylor College of Medicine. Tvoros turi būti pakeistos, kai jos užterštos, arba pagal gydytojo rekomenduojamą tvarkaraštį, siekiant užkirsti kelią infekcijai ir pagreitinti gijimą. Naudokitės savo gydytojo pasiūlytu žaizdų valikliu plauti chirurginę vietą, uždenkite sterilia marlę ir uždėkite tinklinę marlę.

Apriboti savo nukentėjusiojo rankos naudojimą mažiausiai keturias ar aštuonias savaites, kad išvengtumėte siūlių plikimo ir susigrąžintų sausgysles. “AAOS” siūlo, kad tuo metu apsaugotą ranką dėvėtų specialus įtvaras, kurį nurodys gydytojas.

Imkitės nesteroidinių priešuždegiminių preparatų (nesteroidinių vaistų nuo uždegimo) arba receptinius skausmo vaistus, kad sumažintumėte skausmą ir patinimą. Prieš pradėdami eiti namo po operacijos, gydytojas turėtų aptarti skausmo vaistų variantus ir protokolus.

Pasakykite Baylor College of Medicine, kad grįžtumėte į šviesos dienos gyvenimo veiklą per kelias dienas po operacijos. Jūs turite sugebėti voniuoti, suknelę, vairuoti ir grįžti į darbą greitai, nebent jūsų darbas reikalauja pakartotinio judesio su sužeista ranka.

Apsilankykite fizioterapeutėje, kad pradėtumėte sustiprinti sužeistą ranką, aiškina AAOS. Prarasti raumenys ir sausgyslės greitai susitrenkia, kaip ir jų raumenys. Fizinis terapeutas parodys jums, kaip atlikti konkrečius pratimus, kad nukreiptumėte savo silpnąsias vietas ir padėtumėte atkurti visą jėgą. Pasak “Ramamurti ortopedijos pirminėje globos įstaigoje”, po rankos sausgyslių traumų yra rekomenduojama ir aktyvi riešo ir pirštų sąnarių judėjimo diapazonas.