Ilgaamžiškumas su astragalais

Labiausiai tikėtina, kad populiarios “Jaunimo fontano” paieška prasidėjo nuo žmonių kilmės. Vidutinė gyvenimo trukmė daugumoje pramoninių šalių svyruoja nuo 75 iki 84 metų, o moterys išgyvena vyriškus mažiausiai trejus metus pagal Centrinės žvalgybos agentūros 2011 m. Statistinius duomenis. Gera mityba, ligų prevencija, galimybė gauti medicininę priežiūrą ir aplinkos veiksniai daro įtaką ilgaamžiškumui – nors tam tikri priedai taip pat padeda jums gyventi ilgiau. Astragalus yra kinų žolė, ilgametė jaunystės skatinimo istorija, ir kai kurie moksliniai tyrimai yra įrodymai. Visuomet rekomenduojama konsultuotis su sveikatos priežiūros specialistu prieš pradedant vaistažolių papildymo procedūrą.

Astragalus membranaceus yra Kinijoje auginamas augalas, ypač šiauriniuose regionuose. Astragalų šaknys yra naudojamos medicinoje, dažniausiai po to, kai jų amžius yra nuo keturių iki septynerių metų. Tinkamai paruošus, šaknys dažniausiai būna ekstraktai, tonikai ar arbatos. Tradicinėje kinų medicinoje astragalus laikomas gyvybiškai svarbiu žolelių toniku, kuris stimuliuoja imuninę sistemą ir skatina sveikatą bei ilgaamžiškumą, ypač ilgą laiką. Pasak “Kinų žolelių medicinos”: “Materia Medica”, astragalus sudėtyje yra galingų antioksidantų, flavonoidų ir kitų medžiagų, kurios turi antibakterines, antivirusines ir priešuždegimines savybes.

Telomerai yra chromosomų apsauginiai galai, kurie lėtai sutrumpėja ir nusidėvėja kiekvieną kartą, kai organizme išsiskiria ląstelių dalijimasis – žmogaus senėjimo procesas. Teorija yra ta, kad telomerai veikia kaip atgalinės atskaitos laikrodis, taigi, kai jie nusidėvi, ląstelių susiskaidymas baigiasi, o audiniai greitai suskaidomi ir miršta. Telomerazės fermentai padeda atnaujinti telomerus, nors laikui bėgant jie nėra pagaminti, nes kūno amžius. Remiantis 2008 m. “Journal of Immunology” publikuojamu tyrimu, “Astragalus” esančios medžiagos šaknys, vadinamos cikloastragenoliais ir astragalozidais, gali aktyvuoti telomerazės fermentų gamybą, kuri galėtų užkirsti kelią telomeratų išeikvojimui ir naujiems naujiems. Teoriškai ląstelių replikacija nesumažėja, o audinių amžius lėtas. Dvi patentuotos astragalo šaknies ekstrakto formos žinomos kaip TAT2 ir TA-65.

Astragalus taip pat turi stiprių imuniteto stimuliuojančių ir antivirusinių savybių, kurios skatina sveikatą ir ilgaamžiškumą, užkertant kelią infekcinėms ligoms. Pagal “Medicininį herbalizmą: mokslo principus ir praktiką vaistažolių”, astragalus aktyvuoja p-53 geną, kuris stimuliuoja antiretrovirusinių savybių turinčios medžiagos interleukino-2 sintezę ir gali tiesiogiai užgriūti daug virusų. Astragalus taip pat stimuliuoja natūralių žudikių ląstelių gamybą imuninei sistemai, kuri cirkuliuoja per kraują ir limfą, puola užsienio įsibrovėlių.

Skirtingai nuo kitų imunitetą stiprinančių vaistažolių, kurie veikia trumpiau, pvz., Ežiuolės, astragaliai yra veiksmingiausi, kai jie vartojami ilgą laiką. Akivaizdu, kad jei vartojate astragalus, kad sumažintumėte telomero pažeidimus, tada kasdienis vartojimas yra prasmingas. Kinijos vaistažolių gamyboje astragalus laikomas saugiu ir veiksmingu, kai vartojamas ilgiau kaip 25 g per parą pagal “Kinų žolių kelią”. Paprastai standartinio ekstrakto dozė svyruoja nuo 250 iki 500 mg tris kartus per parą. Pagrindinė kontraindikacija yra tai, kad astragalus negalima vartoti, jei atsiranda karščiavimas, nes jis gali sustiprėti ar pailgėti. Retas šalutinis poveikis pasireiškia, tačiau gali būti skrandžio sutrikimas ir alerginės reakcijos.

Astragalo šaknys

Astragalus ir Telomeres

Astragalus ir imunitetas

Astragalo naudojimas