Ibs ir pilvo pūtimas po ryžių valgymo

Dirgliosios žarnos sindromo simptomai arba IBS gali labai skirtis nuo vieno asmens iki kito, tačiau dažniausiai pasireiškiančių problemų, ypač po valgio valgymo, padidėjimas yra padidėjęs. Kaip ir simptomai, tai, kas sukelia peršvietimą į IBS pacientą, gali skirtis nuo žmogaus iki žmogaus, todėl jūsų dietoje dažnai naudojamas bandymų ir klaidų metodas, norint surasti konkretų veikimo mechanizmą. Ryžių atveju, skirtingų rūšių ryžių bandymai gali padėti išskirti tikslią savo pilvo pūtimą priežastis. Jei ir toliau atsiranda pilvo pūtimas, kreipkitės į gydytoją. Tai gali būti tik tai, kad turite kitą virškinimo sutrikimą, kartu su savo IBS.

Apie IBS

Tiksli SŠS priežastis yra neaiški, praneša Merilendo universiteto Medicinos Centras, tačiau žinoma, kad IBS simptomai yra susiję su pernelyg greitai ar per lėtai susitraukusių žarnų raumenimis. Dieta vaidina svarbų vaidmenį kontroliuojant ar sustiprinant IBS simptomus, tačiau nėra jokio apibendrinto mitybos patarimų, kurie būtų naudingi visiems, sako Tarptautinis funkcinių virškinimo trakto sutrikimų fondas. Koks maistas sukelia pilvo pūtimą, nes kitoks asmuo, turintis sindromą, gali sukelti problemų.

Ryžių rūšys

Visame pasaulyje auginami įvairūs ryžių tipai, tačiau ryžiai dažniausiai naudojami dviem pagrindiniais apibūdinimais: rudais ryžiais ir baltais ryžiais. Pasak JAV žemės ūkio departamento, rudieji ryžiai yra mažai apdorojami, skirtingai nei baltieji ryžiai, ir jų sudėtyje yra daug maistinių skaidulų, vitaminų ir mineralų, negu balti ryžiai. Balti ryžiai yra kruopščiau apdorojami nei rudieji ryžiai. Valymo procesas pašalina daugybę maistinių medžiagų ir skaidulų iš baltųjų ryžių, tačiau virėja greičiau ir ilgiau nei rudieji ryžiai. Kadangi daugelis maistinių medžiagų rafinavimo procese pašalinamos iš baltųjų ryžių, dauguma baltųjų ryžių – vis tiek JAV – turi geležies, niacino, tiamino ir folio rūgšties.

Ryžių problemos

Ryžiai paprastai nėra laikomi su skydliaukės sukeltu skrandžio suspaudimu, bet tai nereiškia, kad tai negali sukelti problemų kai kuriems žmonėms. Viena iš galimų priežasčių gali būti naudojamų ryžių rūšis. Pavyzdžiui, rudieji ryžiai turi daug skaidulų, kurie gali sukelti dujų ir pilvo pūtimą, ypač jei nesate vartoję daug skaidulų ir valgote kitus maisto produktus, pvz., Pupeles, kurios taip pat yra daug skaidulų. Pasak “Gastroparesis” ir “Dysmotilities” asociacijos, baltieji ryžiai yra gerai toleruojami IBS pacientams, tačiau juose yra krakmolų, kurie gali sukelti dujų ir pilvo pūtimą.

Ryžių rekomendacijos

Laikydamasis savo maisto dienoraščio dvi ar tris savaites ir atkreipdamas dėmesį į tai, ar tam tikros rūšies ryžiai sukelia pilvo pūtimą, gali padėti išskirti tai, kas gali sukelti jūsų tikslų sukelti, sako Tarptautinis funkcinių virškinimo trakto sutrikimų fondas. Jei pastebėsite, kad rudieji ryžiai sukelia problemų, gali sumažėti bendras plaučių kiekis ir gerti daugiau vandens, nes galbūt tai gali pasikeisti į baltieji ryžiai, nes juose yra nedaug pluošto. Perėjimas prie rudųjų ryžių, jei dėl baltųjų ryžių sukelia problemų, gali sulėtėti pilvo pūtimas. Restoranai ryžių lygumoje, be jokių kitų maisto produktų, prieskonių ar prieskonių, taip pat gali padėti jums sušvelninti, kokio tipo ryžiai sukelia problemą, taip pat galbūt pašalinti kitus galimus veiksnius.

Išvengti ryžių apskritai gali padėti sumažinti pilvo pūtimą, tačiau geriausia pasikonsultuoti su kvalifikuotu sveikatos specialistu, jei nuspręsite tai padaryti, nes gali būti, kad trūksta gyvybiškai svarbių maistinių medžiagų. Jei pastebėsite, kad abiejų tipų ryžiai sukelia problemų, geriausia pasikalbėti su savo gydytoju, nes galbūt kenčia nuo maisto netoleravimo, maisto alergijos ar kitų virškinimo sutrikimų, be IBS.

Papildomi įspėjimai