Hidrochinonas ir tamsūs ratai

Miesto legenda mums sako, kad kažkas su tamsiais apskritimais po akimis buvo vėlai vakarėliu, studijuoja ar dirba. Tamsūs ratai yra tikrasis išsekimo ir miego trūkumo ženklas. Tačiau “NetDoctor” tinklalapyje teigiama, kad labiausiai paplitęs tamsių ratą priežastis yra per daug pigmento akių srityje. “CNN Health” tinklalapis taip pat apgailestauja dėl šio mito, teigdamas, kad jūsų akyse yra daugybė tamsių ratą, tačiau nuovargis ir aukštas gyvenimas nėra sąrašo viršuje.

Dark Circle Woes

Remiantis “Net Doctor” tinklalapiu, yra daugybė galimų tamsių ratą po akimis. Gyvenimas yra vienas iš veiksnių: geriant alkoholį, rūkant ir vartojant kofeino gėrimus, taip pat gali prisidėti prie tamsių ratą. Kitos galimos priežastys yra saulės spinduliavimas, odos audinių plonumas, dieta, hiperpigmentacija ir genetika.

Odos balinimo procedūros

Hidrochinonas yra odos balinimo ingredientas, kuris yra prieinamas ne prekyboje, taip pat receptiniais kosmetikos gaminiais. 1982 m. Maisto ir vaistų administracija (FDA) pripažino, kad hidrochinonas paprastai yra saugus ir veiksmingas. 2006 m. FDA rekomendavo panaikinti šį pripažinimą ir atlikti daugiau tyrimų, kad būtų patikrinta šio ingrediento sauga. Nuo 2010 m. Lapkričio mėn. Šiuo metu vyksta tyrimai. Tuo tarpu FDA palieka hidrochinoną kaip nereceptinį produktą. Hidrochinono alternatyvos yra tokios: retinoidai, azelaicinė rūgštis, kojinės rūgštis, saldymedžio ekstraktas, askorbo rūgštis ir N-acetil gliukozaminas, praneša “PubMed.gov” 2007 m. “Dermatologijos ir terapijos” tyrimas.

Pigmento problemos

Tamsius ratus ir kitus tamsius dėmės ant veido gali sukelti pernelyg didelė melanino gamyba. Melaninas yra tamsus pigmentas, kuris suteikia odai jo spalvą. Terpėse, kuriose melaninas tampa pernelyg didelis, ant odos susidaro tamsios zonos. Tai dažniausiai yra per didelio saulės poveikio. Hidrochinonas uždraudžia fermentinį poveikį odoje, dėl kurio susidaro pernelyg didelė pigmentacija. Šis kosmetikos ingredientas gali sumažinti akių tamsių ratą.

Tamsio rato gydymo metodai

Ar jūsų gydytojas patikrins bet kokias tamsias dėmeles ant odos, kad įsitikintumėte, jog jie nėra vėžiniai arba kelia pavojų sveikatai. Prieš taikydami hidrochinono kremą, nusiplaukite paveiktą vietą ir, prausdami rankas, nusiplaukite. Naudokite hidrochinono preparatą, kaip nurodyta pakuotėje, arba savo gydytojui. Naudodamas hidrochinoną, naudokite apsaugines priemones nuo saulės ir išvenkite tiesioginės saulės spindulių poveikio.

Dos ir Don’ts

Kai kuriuose vartotojose hidrochinonas gali sukelti alergines reakcijas. Jei sritis pasidaro raudona, niežulys arba formos lizdinės plokštelės, nedelsdami nutraukite produkto naudojimą. Nenaudokite produktų, kurių sudėtyje yra benzoilo peroksido arba vandenilio peroksido, kai naudojate hidrochinoną. Tai gali sukelti tamsų odos dėmėjimą. “Cleveland Clinic” tinklalapyje teigiama, kad hidrochinonas netinka tiems, kurie turi tamsesnę odą. Jie rekomenduoja Kojic rūgšties, jei turite tamsesnę odą.