Geležies trūkumas ir gimdos fibrozė

Moterų fibrozės yra pluoštinės ir audinių formos gimdos augalai, kurie gali būti tokie maži, kaip ir greipfrutų žirnis. Nors šie fibromai nėra vėžiniai, jie gali sukelti keletą nemalonių simptomų, įskaitant pilvo skausmą, pilvo spazmus ar šlapinimosi sutrikimą. Per didelis menstruacinis kraujavimas yra dar vienas dalykas, dėl kurio gali atsirasti anemija, kuri sukelia geležies trūkumą.

Geležis yra jūsų kūno mineralas, kuris keliauja jūsų raudonosiose kraujo kūnelėse. Tai būtina, nes jame yra hemoglobinas, kuris susiriša su deguonimi, kurį jūsų audiniai turi atlikti savo funkcijas. Moterys dažniau serga anemija, nei vyrai, dėl kraujo netekimo per menstruacinį laikotarpį arba geležies trūkumo dietose. Moterų fibrozės, kurios sukelia nekontroliuojamą kraujavimą, gali dar labiau prisidėti prie geležies trūkumo.

Tam tikri rizikos veiksniai gali sukelti gimdos fibrozę, todėl geležies trūkumas. Žinant, ar esate pavojuje, galite geriau suprasti simptomus. Prieš menopauzes sergančios moterys, paprastai tarp 45 ir 50 metų, dažniausiai patiria gimdos fibrozę, nes estrogenų kiekis laikui bėgant padeda gimdos fibromei. Afrikos amerikiečiai ir nutukę moterys taip pat yra susiję su padidėjusia rizika, nors gimdos fibrozės ryšys, tačiau šie rizikos veiksniai nėra visiškai suprantami.

Geležies trūkumo simptomai gali padėti gydytojui diagnozuoti anemiją ir atvirkščiai. Anemijos simptomai yra nepaaiškintas nuovargis, galvos skausmas, šviesios odos spalva, silpnumas ir netgi neįprasti maisto cravings. Kai organizmo audiniai nesugeba gauti pakankamai deguonies, jūsų kūnas negali energiją iš maisto išsklaidyti taip efektyviai, o tai paaiškina energijos nuostolius. Jei įtariate, kad per menstruacinį laikotarpį kraujavimas gali būti per brangus arba per septynias dienas ilgesnį laiką, šie gimdos fibroidiniai simptomai gali rodyti, kad jums gali pasireikšti anemija. Tačiau, jei turite mažesnę gimdos fibrozę arba tik silpną anemiją, jūs niekada negalėsite patirti simptomų.

Gimdos fibrozės ir geležies trūkumo gydymas gali skirtis atsižvelgiant į simptomų sunkumą. Pavyzdžiui, jei jūsų gimdos fibrozės ir geležies trūkumo simptomai yra gana lengvi, gydytojas gali rekomenduoti didinti gliukozės kiekį kraujyje. Geri geležies šaltiniai yra kiaušinių tryniai, žuvis, pupelės, žirniai, mėsa, vištiena, kalakutiena, razinos ir grūdų duona. Jei simptomai yra sunkesni, gydytojas gali rekomenduoti geležies papildas ar net chirurgines procedūras, kad pašalintų fibroidus. Kai kurioms moterims, sergančioms gimdos fibroze, kraujavimas gali būti toks sunkus, kad sunku atlikti kasdienes užduotis.

Reikšmė

Rizikos veiksniai

Simptomai

Sprendimai