Ar yra stimuliuoti skydliaukę?

Skydliaukė yra liauka, rasta priešais, apatinė kaklo dalis. Jis sukuria skydliaukės hormoną, reikalingą širdies, smegenų ir raumenų funkcijai, medžiagų apykaitai ir šilumos gamybai. Pasak Merilendo universiteto medicinos centro, hipotyroidizmas arba nepakankamas skydliaukės būklė kelia daugelio kūno procesų sulėtėjimą. Ši būklė gali turėti įtakos ir visų amžiaus grupių vyrams ir moterims. Svorio padidėjimas gali būti veiksnys, bet fizinis krūvis gali padėti pagerinti skydliaukės funkciją.

Vidutinis treniruotės skaičius tris ar daugiau kartų per savaitę gali paskatinti skydliaukės funkciją. “TheNaturalPlace.com” teigimu, geriausi pratimai yra vaikščiojimas, plaukimas, vandens aerobika, važiavimas dviračiu ar šokinėjant mini batutą. Rekomenduojama naudoti fizinį krūvį, kuris didina medžiagų apykaitą, mažina stresą ir stiprina imuninę sistemą, tokią kaip jogas ir Tai Chi. 2005 m. Gruodžio mėn. “Neuroendocrinology Letters” paskelbtame tyrime mokslininkai nustatė, kad mažo intensyvumo pratimai yra naudingi skydliaukės hormonų lygiui.

Daugelis žmonių, sergančių hipotireozė, patiria svorio padidėjimą dėl sumažėjusio kaloringumo poreikio. Pasak CSA.com, svorio treniruotės, kaip anaerobinės pratybos, gali pagerinti kūno svorio ir metabolizmo greitį, kai skydliaukės lygis stabilizavosi. Nepakankamas skydliaukės skausmas gali sukelti sąnarių skausmą ir susilpnėjusius raumenis dėl sutrikusio kvėpavimo ir deguonies tiekimo. Asmenys, kuriems yra negydomas hipotiroidizmas, gali turėti mažą toleranciją didelio intensyvumo anaerobinei pratybai.

Merilando medicinos centro universitete yra nurodoma kontrastinė hidroterapija arba karštų ir šaltų kompresų naudojimas kaklo srityje kaip metodas, kuris gali padidinti skydliaukės funkciją. Rekomenduojama keisti tris minutes šilumos ir vieną minutę šaltos terapijos pakartotinai kelis kartus per dieną. Kiti gydymo būdai, įskaitant vaistažoles, akupunktūrą ir mitybos pokyčius, taip pat gali būti naudingi silpnaregiams silpninti.

Nepakankamas skydliaukės būklė yra būklė, kuri neturėtų būti savęs diagnozuota. Jūsų gydytojo užsakytas kraujo tyrimas gali sukelti hipotirozę. Į įprastą gydymą paprastai įtraukiami sintetiniai skydliaukės stimuliuojantys vaistai, tačiau gali būti rekomenduojami alternatyvūs gydymo būdai. Turėtumėte susisiekti su savo gydytoju, kad nustatytumėte geriausią gydymo būdą. Aerobinis ir anaerobinis pratimų intensyvumas gali būti palaipsniui didinamas, kai skydliaukės lygis yra subalansuotas, kad išlaikytų gerą sveikatą ir valdytų simptomus, susijusius su būkle.

Aerobinis

Anaerobinis

Terapijos

Apsvarstymai