Ar svorio mokymas ryte priimtinas?

Svorio mokymas – taip pat vadinamas stiprumo mokymu – suteikia daug naudos, įskaitant stipresnius kaulus, didesnį stiprumą sportui ir kasdieninei veiklai bei padidėjusį riebalų deginimą dėl padidėjusio medžiagų apykaitos greičio. Nors svorio treniruotės paprastai laikomos sveika veikla, treniruočių laikas gali turėti įtakos jūsų treniruotės saugumui.

Hormoninis balansas

Jūsų hormonus galima plačiai paženklinti kaip anabolinius ar katabolinius. Anaboliniai hormonai, ypač testosteronas ir augimo hormonas, remontuoja ir kuria audinius, o kataboliniai hormonai, ypač kortizolis ir gliucogonas, sukelia audinių suskaidymą. Anaboliniai hormonai yra didžiausi vėliau, o kataboliniai hormonai paprastai būna didžiausi anksti ryte. Tai reiškia, kad stiprumo ir raumenų formavimo metu treniruotės vėliau gali būti produktyvesnės. Valgymas prieš ankstyvo ryto treniruotę gali padėti perkelti hormonų pusiausvyrą nuo katabolizmo iki anabolizmo.

Bendras judumas

Jūsų miegamosios sąnarys ir raumenys paprastai yra nejudantys. Tai sukelia raumenų susitraukimą ir sinovijų skysčio gamybą. Sinovijinis skystis tepuoja jūsų sąnarius, kad jie judėtų laisvai. Be to, jūsų tarpsieniečiai diskai išsiskleidžia ir sugeria daugiau skysčių nei įprastai. Jų “įstrigę” būsenoje, jūsų diskai yra labiau linkę į sužalojimą pirmąją valandą arba taip ryte. Eksperto ir “Ultimate Back Fitness” ir “Performance” autorius Stuartas McGillas siūlo stengtis vengti visų įtemptų nugaros pratimų, tokių kaip pritūpimai ir sunkiosios eigos, bent valandą po išlipimo iš lovos. McGill rekomenduoja ilgesnį atšilimą ankstyvo ryto treniruokliams.

Mažas gliukozės kiekis kraujyje

Jei atsibunda, gliukozės koncentracija kraujyje greičiausiai bus maža. Taip yra dėl to, kad nieko negalėsite valgyti iki 12 valandų. Pratimai vartojant mažą gliukozės kiekį kraujyje gali sukelti laikiną hipoglikemiją, sukeliančią pykinimą, silpnumą ir silpnumą. Daugeliu atvejų tai reiškia, kad turėsite sustabdyti treniruotę. Hipoglikemija yra daug mažiau tikėtina, kad atsiras vėliau dieną, nes jūs, tikriausiai, valgysite du ar tris kartus, kol pateksite į sporto salę. Priemonių šėrimas yra svarbus dalykas, jei ketinate naudotis ryte.

Sprendimas

Yra keletas sprendimų, kurie gali būti naudojami norint pirmąjį dalyką padaryti ryte saugesni ir veiksmingesni. Atlikite ilgesnį šilumos pojūtį, nei įprastai, ir sutelkite dėmesį į savo pagrindinių sąnarių ir stuburo mobilizavimą. Tęskite savo pašildymą, atlikdami palaipsniui sunkesnius šilumos komplektus ir palaipsniui padidindami savo didžiausią svorį. Jei pastebėjote, kad bet kuris iš jūsų sąnarių jaučiasi standus pradiniame treniruotės etape, praleiskite papildomą laiką sušildydami šias zonas ir padidinkite treniruotės intensyvumą tik tada, kai jaučiate, kad esate visiškai pasirengęs; įsitikinkite, kad vartojate prieš treniruotės baltymą – ir angliavandenių turinčiu maistu ar gėrimu, kad užtikrintumėte, jog jūsų treniruočių metu gliukozės koncentracija kraujyje nesumažės ir skatintų perėjimą nuo katabolizmo prie anabolizmo.